Nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy a odpovědi. Jakékoliv dotazy které Vám nejsou jasné, nám prosím napište. Budou zveřejněny v této části.

Jsou možné úpravy typových projektů?

Ano, jsou. Úpravy se mohou tykat drobných úprav vnitřní dispozace mezi které řadíme posuny příček, změnu jejich velikosti, polohování dveří a pod. Za tyto úpravy není účtován žádný poplatek. Rovněž je možná i vnější úprava projektu, kdy dochází například k záměně velikosti oken, přičemž nedochází ke změnám vnějších rozměrů. Za tyto úpravy se rovněž neúčtuje žádný poplatek.

Mezi specifickou a indiviuální úpravu považujeme kompletní změnu architektury daného projektu, která vychází z architektury původního projektu. Rozsah změn a potřebných úprav se nacenuje individuálně podle slozitosti a rozsahu.

Změny se mohou samozřejmě týkat i oblastí jako je rekuperace, vytápění, změny tloušťky vnějšího zateplení apod. Tyto úpravy se naceňují individuálně podle rozsahu a složitosti.

Jaká je doba dodání typového projektu?

Závisí na konkrétním druhu. Všechny typové projekty jsou v podstatě zpracovány a hotovy. Jediný výkres který je třeba vytvářet od znovu je výkres osazení stavby na pozemku (výkres situace), v případě potřeby i výkres septiku pokud se nový objekt nenapojuje na veřejnou kanalizaci. Stejně tak se úplně od začátku realizuje protipožární hodnocení stavby, energetický štítek (vztahuje se pro RD) a technická zpráva.

Přesné termíny dodání uvádějí obchodní podmínky (části dodacích podmínek).

Je možné PD dodat i na Slovensko?

Ano, jakékoli projektové řešení včetně typových projektů lze dodat i pro Slovensko, přičemž PD obsahuje všechny potřebné náležitosti ve smyslu slovenských právních předpisů.